KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15251016
nr 1525 1016
Ingeborg Westfelt-Eggertz
(1855-1936), Sverige
"Familjeliv i Skagen". Signerad. Färgkrita/pastell, 37x60 cm, blandteknik, yttermått inklusive ram: 45x68 cm
Ingeborg Westfelt-Eggertz, svensk målare född i Stockholm 1855, död 1936 6 i Gamleby.
Utrop:
12.000 kr
Såld:
10.000 kr
måndag 27 februari 2023
kl 20:26:12
27/2 09:51:03
- Klassiska
27 feb
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Ingeborg Westfelt-Eggertz
Läs mer om Ingeborg Westfelt-Eggertz